• : +90 532 400 13 02
Google Ucuz Reklam Verme
img
Teknoloji

Google Ucuz Reklam Verme

Google Ucuz Reklam Verme

İnternet ortamında tanıtım yapmak için Google ucuz reklam verme seçenekleri de gündeme gelebilmektedir. Arama motorunda yapılacak olan bu reklamlar herhangi bir işletmeye dair gerçekleşebilir. Aynı zamanda da yüksek bütçeler ayrılan bir tanıtım faaliyeti olarak ifade edilmektedir. Ancak bunun için daha düşük bütçelere yer vermek her zaman kullanıcıların istediği konumda bulunmaktadır. Ülkemiz içerisinde Google arama motorunun bu piyasa içerisindeki payı son derecede fazladır. Bu aşamada anahtar kelimelerin arama unsurlarıyla eşleşmesi sonrasında sonuç sayfasında gösterilmesi de mümkün olmaktadır. Bu işlemler belirli bir giderle beraber gerçekleşmektedir. Her zaman bu şekilde hareket etmenin artı yönleri de ortaya çıkacaktır.

İnternet reklamları konusunda her zaman daha fazla yeni müşteri elde etmek mümkün olmaktadır. Google ucuz reklam verme hususunda da her zaman bu şekilde hareket edilebilir. Ancak bilinmesi gereken konulardan bir tanesi de reklam verildiği her zaman para kazanılacak diye bir durumun olmamasıdır. Para kazanmak için müşterilerin hizmet alması ya da ürünleri tercih etmesi gerekmektedir. Google arama motoru odaklı olarak var olan reklamlardan başarılı bir biçimde sonuç almak için belli başlı bir hareket içerisine girmek de gerekmektedir. Bunun için de öncelikle işletmelerin doğru bir taktik planlaması sayesinde bu yönde sonuç almaları gerektiği de unutulmaması gereken unsurlar arasında yer almaktadır.

1. Anahtar Kelime Analizi

Google Adwords hesabı üzerinden Google ucuz reklam verme faaliyetlerini gerçekleştirme evresinde her zaman anahtar kelimelere dair analizler yapılmalıdır. Bu sayede de kullanıcıların var olan ürün ya da hizmetleri ne şekilde aradığı da rahatlıkla öğrenilebilecek türde bulunacaktır. Aynı zamanda da bu işlemleri gerçekleştirmekle beraber rekabet durumu da ortaya çıkacaktır. Reklam bütçesine dair stratejilerin geliştirilmesi aşamasında da bu şekilde hareket etmek önemlidir. Daha fazla rekabete girmemek için bu şekilde hareket edilmesi gerektiği tavsiye edilmektedir. Rekabet oranı düşük olan alakalı anahtar kelime seçimleriyle daha rahat bir yükselişe geçilerek, rakiplerin az olmasının artı yönleri de her zaman ortaya çıkacak bir konumda yer alacaktır.

Google Adwords reklamlarına tıklama başına ücret ödenecektir. Bu yüzden Google ucuz reklam verme faaliyetinde olunmasında anahtar kelime analizi de fazlasıyla önem teşkil eden bir konumda olacaktır. Kullanılan anahtar kelimeler de var olan eşleşme türüne bağlı olarak istenmeyen sorgularda da bulunabilir. Bu konuda göstermek istenmeyen anahtar kelimelerin belirlenmesi de son derecede önemlidir. Bu sayede gereksiz maliyetlerin önüne geçilecek ve reklam kampanyaları arama motoru içerisinde daha da işlevsel bir konumda yer alabilecektir. Gereksiz sorgulamalardan kurtularak, tam da beklenen düzeyde harekete geçmek her zaman önemli bir adım olacaktır. Bu konuda da sosyal medya içerisinde her zaman istenen türde bir durumu yaratma hali de kendini gösterecektir.

2. Açılış Sayfalarının Kontrolü

Google Adwords içerisindeki açılış sayfası, reklam tıklayan kişileri yönlendiren sayfa olarak tabir edilmektedir. Google ucuz reklam verme konusunda kişilerin ideal bir deneyim elde etmesi için bu sayfaların durumu son derecede önemlidir. Bu konuda yapılan en büyük yanlış da yönlendirmenin gerekli sayfaya değil de ana sayfaya yapılıyor olması olarak adlandırılmaktadır. Bu konuda dikkatli olunduktan sonra da bazı kriterlere uygun bir biçimde hareket edilmesi gerektiği de belirtilmektedir.

 Açılış sayfasının yüklenme süresi kontrol edilmelidir. En fazla 4 saniye içerisinde açılmalıdır.

 Kurallara aykırı pop-up kullanımından kaçınılmalıdır.

 Yönlendirilen sayfaların mobil uyumlu olması ve tüm cihazlarda kullanılabilecek türde bulunması da önemlidir.

 Açılış sayfasının uzunluğuna bağlı olarak birden fazla CTA kullanılabilir.

 Kullanıcılardan gereksiz bilgiler toplanmamalıdır.

 Ürün hakkında en doğru ve net bilgilerin verilmesi önemlidir. Aynı zamanda da bu işlemler olabildiğince kısa metinlerle gerçekleştirilmelidir.

 Müşterilerin ilgisini çekecek başlık ve açıklama kısımları oluşturulmalıdır.

 Google reklamları için anahtar kelimeleri ve reklam metinleri de bu kısımla uyum içerisinde olmalıdır.

 Aynı zamanda da açılış sayfalarında kullanıcı yorumlarına, güvenlik sertifikalarına ve iade haklarına da yer verilmesi son derecede önemlidir.

Bu şekilde hareket edildiğinde Google ucuz reklam verme konusunda ideal bir başlangıç yapılabilir. Rakiplerin de aynı yolu izlediği var sayıldığında genel olarak daha da etkin bir şekilde harekete geçmek de gerekmektedir.

Çaba göstermeden ve kolay yoldan reklam verme metotlarından bir tanesi de birmilyonmarka.com olarak öne çıkıyor. Bu sayede de web sitelerinin tam da istenilen düzeyde gelişme gösterdiğini kısa sürede fark etmiş olacaksınız.


İlginizi Çekebilir